UNIKĀLI STANDARTA KALENDĀRI

Vēlies parastu kalendāru, kas nebūtu tāds, kā visiem? Izdomā savu ideju (tas ir pats grūtākais!), mēs izdarīsim visu pārējo.

Kalendāru veidi infografika

Kalendāru veidi un tipi

Standarta drukāto kalendāru veidu un tipu nemaz nav daudz. Paši populārākie ir sienas un galda kalendāri. Mazāk populāri ir plānotāji jeb dienasgrāmatas. Mazāk pieprasīti ir kabatas kalendāri.

Rakstā ir uzskaitīti un īsi aprakstīti iespējami daudz ierasto kalendāru veidu, lai zinātu, kas vispār ir un no kā iespējams izvēlēties. Pēc tam atliek tikai personalizēt ar sev svarīgiem attēliem un informāciju, un kalendārs pārvēršas par mārketinga rīku vai mīļu dāvanu. Standarta spēks ir tajā, ka izgatavošana ir ierasta un neprasa daudz naudas un laika.

Visi kalendāru veidi vienā tabulā

PamatveidiPa tēmāmPēc formātaPēc datumiem
PārliekamieKorporatīvieSienasGada
NoplēšamieReliģiskieGaldaKvartāla
PlakātiMācībuKabatasMēnešu
FotokalendāriDarba dienuOriģinālieNedēļu
MagnētiskieSvētku Dienu
PlānotājiKāzu Notikumu
TrioĢimenes Ražošanas
Mono   

Daži kalendāru veidi nav plaši populāri, piemēram, mācību gada kalendārs. Tas parasti ir tikai vienā eksemplārā skolā pie dēļa. Vai, piemēram, kāzu un ģimenes kalendāri, jo tie katrai ģimenei ir citādi. Taču tas neliedz tādus pasūtīt un pasniegt kā negaidītu un neparastu dāvanu.

Sienas kalendārs

Par sienas kalendāru sauc liela izmēra (A4, A3, A2, retāk lielāki) kalendāru, kuru karina pie sienas. Parasti attēlo tikai vienu mēnesi, tāpēc kalendāram ir 12 lapas un vāks. Vieglākai transportēšanai tos izgatavo salokāmus, savienojot daļas ar spirālēm vai salokot.

Augša ar zīmējumu, attēlu vai fotogrāfiju. Var būt nestandarta formā. Apakša parasti savienota ar spirāli, kura tur mēnešu kalendāra lapas. Apakšā parasti attēlo pašreizējo mēnesi, retāk trīs mēnešus. Pārdošanai iesaiņo salocītā veidā.

Tipiski salokāmu kalendāru izmēri:

M (30×49 cm)

L (30×60 cm)

Ir sienas kalendāri uz biezas kartona vai plastikāta pamatnes. Pamatnei var būt nestandarta forma. Attēls vai fotogrāfija visu gadu paliek viens, tiek noplēstas mēnešu lapas. Mēnešu lapas piestiprinātas pie pamatnes ar spirāli vai pielīmētas. Lapas atdala noplēšot pa perforētu līniju. Lai izceltos, kalendāra piekāršanai izmanto resnu diegu. Nav salokāms. Interesanti, ka pamatne var tikt izgatavota no metalizēta kartona, kas ļauj izmantot magnētiņus svarīgu dienu atzīmēšanai.

Cita veida nesalokāmu kalendāru lapas augšpusē savieno ar spirāli, kurai vidū ir stiprinājums (cilpa) piekāršanai Tādam kalendāram ir 12 lielas lapas ar attēliem, un tās katru mēnesi pa vienai noplēš.

Tipiski nesalokāmu kalendāru izmēri:

  • A4 (21 x 30 cm)
  • A3 (30 x 42 cm)

Nestandarta pamatnei nereti piešķir reklāmai atbilstošu formu un krāsas, piemēram, logo, vējdzirnavas, riepa no priekšas, krekls, ievārījuma burka, augļi u.tml.

Pie pamatnes var piestiprināt pildspalvas turētāju un pārdot kalendāru ar pievienotu pildspalvu, lai būtu, ar ko izdarīt piezīmes, plānot u.t.t.

Savienošanas spirālei nav obligāti jābūt visa kalendāra platumā. Var izmantot divas īsas, piemēram.

Diezgan liela loma ir tam, cik augstu kalendārs novietots, tādējādi uzsverot svarīgāko. Ja acu augstumā ir pats kalendārs, tad par svarīgu tiek uzskatīts tas. Ja acu augstumā ir fotogrāfija vai reklāma, tad garāmejošie vairāk pievērsīs uzmanību tai.

Pie sienas liekams plānošanas kalendārs

Pārliekams sienas kalendārs

Ja lielas, nelokāmas sienas kalendāra lapas augšā sastiprina tā, lai tās ir pārliekamas, un ja kalendāru izgatavo no īpaši kvalitatīva fotopapīra ar lamināciju, tad tos sauc par premium klases imidža kalendāriem un tie ir gandrīz vai obligāti solīdos kabinetos.

Pārliekamajam dienas kalendāram iespējama arī mazbudžeta versija ar 6 lapām, kas apdrukātas no abām pusēm.

Kompakts sienas kalendārs

Divas spirāles. Pašreizējais mēnesis liela izmēra, nākamais un iepriekšējais maza izmēra.

Divdaļīgs sienas kalendārs

Viena spirāle.

Četrdaļīgs sienas kalendārs

Četras spirāles viena zem otras. Trīs mēnešu attēlojums.

Kvartāla kalendārs

Par kvartālu sauc trīs mēnešus kā ceturto daļu gada. Kvartāla kalendārs ir jebkurš kalendārs, kurā vienlaikus redzami trīs mēneši vienādā lielumā.

Stingri ņemot, tam ir tikai četras lapas (varbūt arī vāks). Uz lapām ir gada kvartāli jeb janvāris-marts, aprīlis-jūnijs, jūlijs-septembris, oktobris-decembris. Parasti tādus pieprasa organizāciju un kompāniju vadītāji un grāmatveži.

Plakātveida kalendārs

Pie sienas vai citas virsmas pielīmējams vai citādi piestiprināms plakāts ar kalendāru visam gadam.

Tipiski izmēri:

  • A3 (30×42 cm)
  • A2 (42×60 cm)
  • A1 (60×82 cm)

Foto kalendārs

Par fotokalendāru sauc kalendāru tipu ar skaistām dažādu tēmu fotogrāfijām. Tam jābūt lielam, lai priecētu acis, tātad tas ir jebkurš sienas kalendārs ar valdzinošām fotogrāfijām, kuras aizņem lielāko daļu pamatnes laukuma.

Plānošanas kalendārs gadam ar atzīmēm

Plānošanas kalendārs

Pie sienas vai tāfeles stiprināms kalendārs, kurā ir daudz vietas plānojamo un paveikto darbu pierakstīšanai. Parasti dizains ir pieticīgs, jo galvenās šajā kalendārā ir cilvēka paša piezīmes.

Parasti katrs mēnesis tiek drukāts uz atsevišķas lapas (A4, A3). Ir iespējams pasūtīt lielu kalendāru vienam vai vairākiem gadiem uz vienas lapas, lai var gūt vienotu priekšstatu par notiekošo ilgākā laika periodā.

Ja ir mainīgi lielumi, kas jāattēlo kalendārā, tad ir ļoti ērti izmantot mazus, krāsainus magnētiņus, kurus novieto uz dienām. Pēc vajadzības tos ir ļoti  viegli pārvietot.

Universāls kalendārs

Piekarams pie sienas un novietojams uz galda. Piekāršanai pamatnē ir turētājs, novietošanai uz galda ir paredzēta atlokāma kāja.

Magnētisks kalendārs

Sienas kalendārs ar magnētiska materiāla pamatni, kas turas pie metāla virsmām, piemēram, ledusskapja. Var piekārt arī pie sienas. Pamatnei var būt jebkāda forma, piemēram, vienkārši apaļa vai ovāla.

Pie magnētiskās pamatnes var pielīmētas mēnešu lapas, kuras ir viegli noplēst.

Magnētiskie kalendāri ir lielisks veids, kā sadzīves tehnikas remonta uzņēmumiem reklamēt sevi, atstājot tos remonta vietā vai dodot līdzi salabotajai tehnikai.

Dažādi galda kalendāri

Galda kalendārs

No pietiekami izturīga, bieza papīra vai kartona, retāk plastmasas loksnes salocīta trijstūrveida “mājiņa”. Vienā pusē novietotas lapas ar kalendāru, parasti 12. Lapas parasti piestiprinātas pie pamatnes ar spirāli. Kompaktākos kalendāros attēlo tikai vienu mēnesi, lielākos trīs mēnešus vai blakus mēnesim ievieto reklāmu, attēlu un citu informāciju. Reizēm lapām un pamatnei piešķir neparastu formu, papildinot attēlu, biežāk reklāmu, lai piesaistītu uzmanību. Pārdod salocītu.

Tipiski izmēri:

  • A6 (10×15 cm)
  • A5 (15×21 cm)
  • Horizontāls kalendārs (29×10,5 cm)

Pārliekams galda kalendārs

Mēnešu lapas neplēš, bet pārliek otrā pusē.

Mazbudžeta galda kalendāram ir tikai 6 lapas, tāpēc katru mēnesi, pārliekot, kalendārs jāapgriež. Labākiem kalendāriem ir 12 lapas, kuras vienkārši pārliek aizmugurē.

Ekskluzīvi pārliekami kalendāri ar lielām metāla skavām tiek stiprināti pie vienkāršas plastmasas vai greznas koka pamatnes un tiek pāršķirti kā grāmata. Parasti tiem ir lapas katrai dienai, kurām ir daudz vietas piezīmēm.

Pārliekams galda kalendārs

Plānotājs

Kalendāra priekšā uz izvirzītas horizontālās pamatnes piestiprina līmlapiņas piezīmēm, krāsainas lipīgās grāmatzīmes u.tml. Uz līmlapiņām, protams, izvieto reklāmu vai savas firmas logo.

Vertikāls galda kalendārs

Tā sauktajā ekonomiskajā sērijā izgatavo augstus un šaurus mājiņveida galda kalendārus. Lapas pielīmētas, tajās attēloti trīs mēneši viens zem otra.

Neparasti galda kalendāri

Pie spirāles var pievienot atsevišķi četrus lapu komplektus, katru savā izmērā. Pirmajā ar 7 lapām ir nedēļas dienas, otrajā ar 4 lapām ir pirmais datuma cipars, trešajā ar 10 lapām ir otrais datuma cipars, ceturtajā ar 12 lapām ir mēnesis. Var reklamēt veselus 33 produktus.

Piramīdveida galda kalendārs ir papīra piramīda ar trim vai četrām skaldnēm. Var nodrukāt visu gadu uz vienas skaldnes, var arī sadalīt to 3 vai 4 daļās un izvietot uz visām skaldnēm. Dara arī tā, ka pie vienu sānu šķautni perforē un ar spirāli pie tās pievieno mēnešu lapiņas trijstūra formā. Neparasts dizains, apkārtējiem būs interesanti.

Kubveida galda kalendārs ir kubs, kas salocīts no papīra. Skaldnes var apdrukāt brīvi pēc taviem ieskatiem.

Plānotāji jeb dienasgrāmatas

Cilvēki, kas novērtē pildspalvas un papīra priekšrocības, vēl arvien izmanto plānotājus, kuros ieraksta tikšanās laikus, fiksē idejas, labas domas, faktus, telefona numurus, darāmos darbus. Plānotājs no vienkārša piezīmju blociņa vai piezīmju grāmatas atšķiras ar elegantāku izskatu, cietiem, polsterētiem vākiem, pildspalvas turētāju, grāmatzīmi, firmas apdruku un brenda krāsām. Tajā ir kalendārs gan uz vienas lapas visam gadam un vēl nākamajam, gan kalendāra dienas uz katras lapas ar plašu vietu piezīmēm un iegriezumiem, lai ir viegli atvērt grāmatu vajadzīgajā vietā.

Kabatas kalendārs

Mazs, kabatā liekams laminēta kartona vai plastikāta taisnstūrītis, kuram vienā pusē ir uzdrukāts kalendārs visam gadam, otrā attēls, reklāma vai kas cits.

Tipisks izmērs: 5.4×8.6-7.0×11.0 cm. Novietojums vertikāli vai horizontāli. Kartons 280-300 g/m², parasti ar lamināciju un noapaļotiem stūriem.

Ir pārlokāmi kabatas kalendāri ar dubultu apdrukas laukumu, kurā izvietot vairāk informācijas. Atvērumā ir gada kalendārs lielākiem cipariem.

Papildu elementi kalendārā

Korporatīvos kalendārus personalizē, pievienojot tiem QR kodus. Brīnišķīga iespēja piedāvāt plašāku informāciju tiem, kas vēlas ar to iepazīties, un netraucēt citus, kurus tā neinteresē. Ar QR kodiem var piedāvāt receptes, atlaižu kuponus, video.

Kalendārus var izrotāt ar dažādu formu metāliskām, hologrāfiskām, zaigojošām uzlīmēm.

Interesanti izskatās, ja kalendāra datumus uzdrukā uz caurspīdīgas plēves. Uz pamatnes ar košu attēlu veidojas aizmugures fona efekts.

Vēl neparastāk ir skatīties uz kalendāru, kas izgatavots no apdrukāta auduma vai koka. Jā, ir arī tādi.

Galda kalendārs ar kastīti

Kāpēc cilvēki vēl arvien pērk un pasūta kalendārus?

Patiesi, mūsdienu elektronikas laikmetā katram kabatā ir vismaz viens elektronisks kalendārs, ko var piesaistīt mākoņpakalpojumiem un sinhronizēt, tā palielinot personīgo un kolektīva darba efektivitāti. Ar ko tad drukātie kalendāri ir labāki?

  • Pievilcīgi izskatās. Tos izmanto kā interjera elementu.
  • Pieejami dažādos formātos. Piekarami pie sienām, liekami uz galda, nēsājami kabatās, lipināmi pie ledusskapja vai tāfeles.
  • Tajos var rakstīt ar pildspalvu vecajā, ierastajā manierē.
  • Tiem nenosēžas baterija, vārdu sakot, tie ir mūžīgi.
  • Tos izmanto reklāmai, uzdāvinot klientiem.

Kas ietekmē kalendāra izgatavošanas cenu

  • Izmērs. Sienas kalendārus drukā, sākot ar A4 un beidzot ar A1 izmēru.
  • Papīrs. Parasti izmanto krītpapīru (150-200 g/m²) vai ofseta papīru (80 g/m²). Pamatnēm lieto vienpusēju, ekskluzīvākos gadījumos grāmatu kartonu (0.5-1.5 mm biezu).
  • Pēcapstrāde. Lapu un vāku laminācija, ja vēlas labāku izskatu un piešķirt kalendāram eleganci. Izciršana, bigošana, reljefspiede, lakošana, UV druka arī piedod izstrādājumam pamatīguma sajūtu.
  • Forma. Nestandarta formu iegūst ar griešanu no lielāka izmēra materiāla, tātad jāpieskaita papildu materiāli un darbs.
  • Lapu skaits. Vai nu 12 vienpusēji apdrukātas, vai 6 abpusēji apdrukātas.
  • Tirāža. Jo lielāks apjoms, jo zemāka cena par eksemplāru.
  • Krāsu skaits. Digitālajā drukā maziem pasūtījumiem visu tāpat drukā pilnkrāsu režīmā, taču cena par eksemplāru nav tik patīkama kā lielu apjomu drukāšanā. Drukājot lielās tirāžās, izmanto citas tehnoloģijas, un tajās krāsu daudzums ļoti maina cenu. Kalendāru lapas parasti drukā divās krāsās: melnā darba dienas un sarkanā brīvdienas un svētku dienas.
  • Iesiešanas veids. Parasti izmanto plastmasas vai metāla spirāles un līmēšanu.
  • Maketēšana. Jo vairāk informācijas, piemēram, svētku dienas, mēness fāzes, vārda dienas, īpašas dienas, jo vairāk darba maketētājam.
  • Iesiešana. Ļoti mazās tirāžās spirāļošana vai līmēšana ir roku darbs.

Kalendārs kā reklāmas instruments

Visi uzņēmumam uzdāvinātie kalendāri izklīst pa visu uzņēmumu un veselu gadu atrodas dažādu darbinieku acu priekšā. To ir vērts ņemt vērā! Lielākā daļa darbinieku nelemj par kompānijas plāniem un naudu, toties var ietekmēties savu personīgo interešu realizēšanai.

Kalendārs kā līdzeklis

Iekšēju uzņēmuma mērķu realizēšanai var izmantot arī kalendārus. Kolektīva vienotības veicināšanai noder korporatīvs foto kalendārs zīmola krāsās ar darbinieku fotogrāfijām un īsu aprakstu.

Tāpat korporatīvo kalendāru var izgatavot  ar mērķi uzsvērt kompānijas jubileju, ievietojot atbilstošas fotogrāfijas un izceļot attiecīgo datumu.

Galda kalenddārs un aizdegta svece

Kalendārs kā dāvana

Fotokalendārs ar kāzu fotogrāfijām ir laba dāvana kāzu gadadienā. Ja kalendārā ievieto savas un bērnu fotogrāfijas, tad tas būs ideāla dāvana saviem vecākiem, lai tie varētu priecāties par mazbērniem.

Kādu kalendāru dāvināt?

  • Kvartāla kalendārs noderēs grāmatvežiem, vidēja līmeņa vadītājiem, loģistiem un menedžeriem.
  • Pārliekamie sienas kalendāri jādāvina augstākajai vadībai un firmas īpašniekiem.
  • Plakātveida kalendāri derēs sava vai klienta uzņēmuma personālam, kā suvenīri izstādēs, prezentācijās, semināros.
  • Galda kalendāri ir laba dāvana savas vai klienta firmas personālam.
  • Kabatas kalendārus kā suvenīrus dala izstādēs, prezentācijās, semināros un citos pasākumos, kā arī kalpo kā pielikums pirkumiem.
  • Plānotājs ādas vākos ar ietonētām lapām ir solīda dāvana ietekmīgiem cilvēkiem.

Kalendāra tēma un auditorija

Kā parasti dzīvē, domājot par kaut ko, galvenie jautājumi ienāk prātā pašās beigās, nereti arī pēc tam, kad jau ir par vēlu.

Kas ir galvenais personalizēta kalendāra izveidē? Tas, kāpēc tāds kalendārs ir vajadzīgs! No tā arī izriet viss pārējais: dizains, attēli, formāts, krāsas, fonti, saturs (kādas svinamās dienas attēlot, kādu papildinformāciju sniegt).

Nāc pie mums ar savu galveno ideju! Kopā ar drukas un dizaina profesionāļiem apspriedīsim to un izgatavosim tieši to, kas vislabāk palīdzēs piepildīt tavus mērķus!

Atšķirībā no lielām drukas kompānijām pie mums nav nekādu ierobežojumu. Viss ir modificējams, labojams, personalizējams. Raksti, zvani, nāc uz konsultāciju!