Luminiscējošas uzlīmes, kas tumsā spīd

Druku.lv ir gatava piedāvāt saviem klientiem ekskluzīvu pakalpojumu: tumsā spīdošu uzlīmju izgatavošanu un drukāšanu uz fotoluminiscējošas plēves.

Salīdzinot ar Latvijā atrodamo šajā jomā, piedāvājam drukāt jebko jebkādā lielumā. Pie mums vari pasūtīt uzlīmi jebkādai funkcijai un vajadzībai. Druku.lv speciālisti ieteiks vislabāko risinājumu tavam uzdevumam.

Izpildes termiņi, kā vienmēr, ir atkarīgi no darba apjoma un sarežģītības. Par tiem vienmēr vienojamies individuāli. Pasūtījumus izpildām laikā.

Sava ražotne ir galvenā druku.lv priekšrocība. Uzlīmju izgatavošana ir mūsu profesija. Izgatavojam risinājumus tev “līdz atslēgai”.

Kas ir luminiscējoša uzlīme?

Tās ir uzlīmes, kas tumsā spīd. Tās it kā atdod to gaismu, ko ir saņēmušas, tāpēc spīd pašas no sevis.

Kā izgatavo tumsā spīdošu uzlīmi?

To izgriež no īpašas, fotoluminiscējošas plēves, kas pārklāta ar fosforiscējošu slāni. Parasti šādas uzlīmes spīd vienā krāsā, tāpēc uzlīme iznāk vienkrāsaina. Dienas gaismā tā var būt arī pilnkrāsu.

Tā kā faktiski izgatavošana nozīmē plēves izgriešanu pa kontūru, tad nav jāgaida, kamēr izžūst krāsa – uzlīmi var izmantot tūlīt.

Kur izmanto uzlīmes ar luminiscences efektu?

Visbiežāk šādas uzlīmes izmanto kā drošības zīmes un informatīvas zīmes, piemēram, norādes uz izeju, evakuācijas zīmes un plāni, ugunsdrošības zīmes.

Tumsā spīdošas uzlīmes ir efektīvas kā reklāma un dekoratīvi elementi.

 • Tumsā mirdzošas uzlīmes bērniem.
 • Uzlīmes, kas ataino dažādas figūras.
 • Uzlīmes uz automobiļu lukturiem, kas pašas spīd.
 • Spīdošu uzlīmju pakas jeb komplekti.
 • Plakāti un uzrakstu plāksnītes, kas tumsā spīd.

Spīdošas pašlīmējošās uzlīmes pievērš lielāku uzmanību piedāvātajam servisam vai produktam. Tādu reklāmas materiālu izmantošana nav ierobežota ar standartiem un efektivitāte ir lielāka nekā parastajām.

Kādiem mērķiem izgatavo tumsā mirdzošas uzlīmes?

 • Telpu interjera izdaiļošanai izmanto, piemēram, zvaigznes, mēnesi, planētas, abstraktas figūras un rakstus.
 • Bērnu istabām parasti izmanto mēnesi, zvaigznes, ciparus, burtus, kā arī multiplikāciju filmu varoņu tēlus. Tos līmē ne vien pie sienām, bet arī pie griestiem. Šādas tumsā spīdošas uzlīmes rada īpašu atmosfēru un neatstās vienaldzīgu nevienu mazuli.
 • Spīdošas uzlīmes līmē uz piezīmjdatoriem, telefoniem, klaviatūrām, pelēm, lai palielinātu produktivitāti, praktiskumu un iegūtu stilīgāku izskatu tumsā.
 • Luminiscējošas uzlīmes izmanto pustumšās telpās bāros, kafejnīcās, naktsklubos, lai būtu vieglāk orientēties telpās, sniegtu informāciju un rādītu reklāmu.
 • Spīdošas evakuācijas zīmes, plāni, norādes palīdz efektīvāk izpildīt ugunsdrošības prasības.
 • Tumsā mirdzošas dekoratīvas vai informatīvas uzlīmes līmē arī uz transportlīdzekļiem: motocikliem, velosipēdiem, automašīnām un autobusiem.

Transportlīdzekļu aplīmēšanai ir populāras tumsā spīdošas lentes.

Interjeram izmanto uzlīmes atslēgu caurumiem un durvju rokturiem, jo tās ir ļoti praktiskas. Tāpat izmanto tumsā spīdošas lentes. Un, protams, dažnedažādas dekoratīvas uzlīmes dzeltenās un sarkanās krāsās ar pilsētu ainām, uzrakstiem, dzīvniekiem, ziediem, taureņiem, celtnēm, abstraktām figūrām.

Interesanti ir īslaicīgi tetovējumi uz ķermeņa no luminiscējošām uzlīmēm. Tās nav bīstamas, neizsauc alerģiju, nav toksiskas un nav radioaktīvas. Uzlīmju līme nekairina ādu.

Nevajag aizmirst, ka luminiscējošas uzlīmes uz izkārtnēm, skatlogiem, stikla durvīm un vitrāžām ļoti piesaista uzmanību.

Tumsā spīdošas uzlīmes var būt arī lieliskas un neparastas dāvanas.

Kādas ir luminiscējošās uzlīmes?

Tumsā spīdošas luminiscējošās uzlīmes tiek izgatavotas no vinila plēves ar luminofora pārklājumu. Tās ir nodilumizturīgas, praktiskas izmantošanā, tām nav nepieciešama papildu apstrāde. Tām var būt visdažādākais dizains, forma un izmērs.

Plēve ar fosforiscējošu pārklājumu uzkrāj gaismas enerģiju no gaismas ķermeņiem un ultravioletās saules gaismas un vairākas stundas atdod to, kad ir tumšs. Sākumā spīd spoži, pēc tam pamazām apdziest.

Kas ietekmē luminiscējošu uzlīmju cenu?

 1. Materiāls.
 2. Spīdēšanas intensitāte.
 3. Forma.
 4. Izmērs.
 5. Tirāža.

Mēs piedāvājam visizdevīgāko cenu. Pārliecinies pats! Zvani vai raksti, veic pasūtījumu un saņem cenu piedāvājumu.

Cik ilgi luminofors spīd?

Cilvēka acij redzamā luminiscējošām materiāla spīdēšana ilgst no 3 līdz 12 stundām.

Ja fons ir balts, tad spīd līdz 50% ilgāk nekā uz tumša un melna fona.

Luminofors “uzlādējas”, ja uz to krīt tieši lampas vai saules stari. Nevis atstaroti, bet tieši gaismas stari. Pilna “uzlādēšanās” notiek stundas laikā.

Tikko “uzlāde” ir beigusies, sākas vai nu gaismas atdošana, vai gaismas līmeņa saglabāšana, ja apkārt ir gaišs. Neskatoties uz to, ka ir gaišs, luminiscentais materiāls var sākt atdod uzkrāto gaismu vairāk, nekā saņemt. Tas nozīmē, ka luminoforam nav “uzstādījuma” ņemt gaismu, kad ir gaišs, un spīdēt, kad ir tumšs. “Uzlāde” un “izlāde” notiek vienlaikus. Tāpēc ir ļoti ieteicama asa pāreja no gaismas uz tumsu, piemēram, izslēdz gaismu telpā un vēro luminiscējošo spīdumu.

Tādējādi ir ļoti grūti runāt par noteiktu spīdēšanas ilgumu, jo ir pārāk daudz faktoru, kas to nosaka. Piemēram, istabā bez logiem ieslēdz lampu (ne LED, bet parasto kvēlspuldzi vai luminiscento, enerģiju taupošo), pēc 30-60 minūtēm izslēdz, un uzlīmes tumsā spīdēs 3-16 stundas. Ilgums atkarīgs no luminofora materiāla un lampas gaismas krāsas.

Protams, uzlīmes nespīd vienādi spilgti visu laiku. Tās spīd spilgti pirmās divas stundas, tad spilgtums pamazām vājinās.

Cik ilgi kalpo tumsā spīdošās uzlīmes?

Teorētiski luminofora spīdēšanas laiks ir 100 gadu.