No vienas tintes uz citu var pāriet ar pieliešanas metodi

Ja vēlas mainīt drukas darba veidu, piemēram, no baneru drukāšanas pāriet uz sublimāciju, tad bieži vien rodas ģeniāla doma – vienkārši pieliet klāt sublimācijas tinti un drukāt tālāk. Žēl taču liet ārā labu mantu!

Diemžēl tinte ir sarežģīta ķīmiska viela, un dažādas tintes nav savietojamas. Nereti sākas ķīmiskas reakcijas, izdalās gāzes, un, kas ir pats sliktākais, izkrīt nosēdumi. Tas ir taisns ceļš uz printera galvas aizsērēšanu, attiecīgi, uz lieliem izdevumiem.

Ir tintes, kas pēc ķīmiskā sastāva ir līdzīgas, tātad ir savietojamas – tās var jaukt kopā. Piemēram, sublimācijas drukā ir diezgan vienalga, kuru firmu tintes lietot, ka tik tās būtu sublimācijas tintes.

Tomēr visu drukas servisu ieteikums ir vienmēr un noteikti izmazgāt tintes padeves mehānismu un tikai pēc tam sākt lietot citu tinti. Mazgāšana maksā daudz lētāk nekā printera remonts.

Gadās riskēt, ja deg pasūtījums, tintes piegādātājs ir nodevis un līdzīgi. Tomēr vispirms vajag vismaz saliet abas tintes glāzītē un paskatīties, vai tās noslāņojas un rodas nosēdumi.

Pāriet no solventajām tintēm uz sublimāciju vai otrādi ir ļoti vienkārši

Ja sajauc abas šīs tintes glāzītē, tad ir redzams, ka nekas labs tur neiznāks – veidojas daudz biezumu, kurus nav iespējams izmazgāt no printera galvas.

Ja inženieris saka, ka to var viegli izdarīt, nav pamata neticēt, tomēr vajag pārbaudīt viņa maksātspēju – vai spēs saremontēt printeri neizdošanās gadījumā.

Mīti un kļūdaini uzskati par drukas darba virtuvi

Drukas speciālisti ir lēts darbaspēks

Labu drukas speciālistu ir maz, tādus ir grūti sameklēt.

Drukātāja darba grafiks pastāvīgi ir nenormēts. Nevienam nav noslēpums, ka tipogrāfijas un reklāmu izgatavotāji pilda pasūtījumus. Ja drukātājs nostrādā savu līgumā paredzēto darba laiku un dodas mājās, kaut arī steidzami ir jānodrukā pasūtījums, tad ir skaidrs, ka tāds cilvēks darbavietā ilgi nenoturēsies. Drukātāji reizēm strādā diennaktīm no vietas, it īpaši, ja ir jāatdod pasūtījums pārpircējiem, jo tādi no uzņēmuma izspiež visu iespējamo, ja nesaņem pasūtījumu laikā.

Drukātāja darbs ir arī fiziski smags. Baneru ruļļi ir ļoti smagi. Papīra pakas ir smagas.

Pastāvīgs stress. Visu laiku termiņi. Visu laiku reklamācijas. Ja kaut kas nav kārtībā, tad tiek drukātājam, nevis dizainerim vai menedžerim. Turklāt darba uzdevumi drukas kantoriem parasti ir šādi: gribu, lai būtu kruta, un, jāatzīst, naudas nav.

Atbildība. Ja materiālam ir defekti, tad tiek traumēta printera galva, un iznākums ir dārgs.

Drukātājam ir jābūt arī tīrīgam, tas ir kritiski. Printeris visu laiku ir jāapkalpo, jāveic apkopes. Ražotāji lielajiem tintes printeriem ir noteikuši ļoti biežas apkopes, vismaz reizi nedēļā un pat biežāk. Tās ir jāveic. Printerim ir jābūt tīram, lai izdrukas būtu kvalitatīvas.

Drukas darbs ir kaitīgs veselībai. Darbs ar tintēm ir līdzīgs darbam ķīmisku vielu industrijā.

Drukāšana ir nekaitīga

Šķiet, ja tintēm nav smakas, tad piespiedu vēdināšana nav nepieciešama. Taču drukāšana ir darbs ar ķīmiskām vielām. Tās nonāk cilvēka organismā pa elpceļiem, caur ādu, caur acīm. Pēc tam vai nu tiek izvadītas, vai uzkrājas. Abos gadījumos tas nenotiek bez sekām. Var ilgus gadus neko nepamanīt, taču sekas vienmēr ir. Tāpēc ir nepieciešama vismaz kārtīga ventilācija.

Ir kaitīgi ne vien atrasties printera tuvumā, bet arī kopā ar izdrukātajiem materiāliem, kas žūst. Žūstot iztvaiko šķīdinātājs, tas nonāk gaisā, kuru elpo strādājošie.

Tintes un materiāli (piemēram, PVH) ir klasificēti kā veselībai kaitīgas vielas.

Piens palīdz cīņā ar kaitīgām vielām

Diemžēl par šo jautājumu zinātnieku viedokļi ir atšķirīgi.

Alkohols palīdz izvadīt kaitīgās vielas no organisma

Diemžēl alkohols kaitē darba kvalitātei, turklāt veicina ķīmisko vielu iedarbību uz organismu.

Smaku rada tikai tinte

Kaitīgas vielas izdalās arī jebkādas termoapstrādes laikā. Nav arī teikts, ka materiāli ir veselībai draudzīgi. Par to ir daudz pētījumu.

Viens printera profils der visiem gadījumiem

Profili tiek taisīti katrai tintei un katram materiālam, lai iegūtu vislabāko kvalitāti un krāsas. Tinte uz dažādiem materiāliem uzvedas dažādi. Līdz ar to palielinās pasūtījuma izpildes laiks, ja grib to izdarīt kvalitatīvi un bez brāķa.

Krāsas neizbalē

Viss ir atkarīgs no apgaismojuma intensitātes.