Kādas tintes izmanto drukāšanā

Salīdzināt solvento, ultravioleto un sublimācijas druku ir tas pats, kas salīdzināt ābolu, apelsīnu un ananāsu. Katram nosauktajam drukas veidam izmanto atšķirīgas tintes.

Ūdens bāzes tintes ir pigmenti, kas sajaukti ar ūdeni. Pēc drukāšanas ūdens iztvaiko un pigmenti paliek uz materiāla. Krāsas ir košas, taču ļoti ātri izbalē saules gaismā, kā arī krāsa nav noturīga pret ūdeni, tāpēc ir izmantojama īstermiņa reklāmām iekštelpās. Ir ūdens bāzes tintes ar krīta pulveri. Šāda izdruka ir ļoti noturīga pret ultravioletajiem stariem, taču nav koša.

Kādas tintes izmanto drukāšanā

Solventās jeb ekosolventās tintes ir pigmenti ar šķīdinātāju (šķīdinātājs nav ūdens). Ja tāda tinte nokļūst uz priekšmeta, šķīdinātājs ieēdas virsmā un ienes tajā krāsu. Krāsas ir noturīgas pret ūdeni, saules gaismu, ir košas, turklāt kalpo ļoti ilgi. Trūkums ir toksiskums. Patērētājam tas ir gandrīz nenozīmīgi, taču ražotājiem par to ir ļoti jāraizējas.

Apdruku ar ultravioleto tinti pēc tam apgaismo ar ultravioletajiem stariem, kuru iedarbībā tinte polimerizējas. Šīs tintes žūst ļoti ātri un ir izmantojamas gandrīz visiem materiāliem, taču ir dārgas.

Var salīdzināt: solventā tinte veido iedobumu, ultravioletā – pacēlumu.

Sublimācijas tinte karsējot iztvaiko un iekļūst izstrādājuma materiālā. Tas ir pavisam citāds iedarbības princips, attiecīgi nav tādu efektu, kā pārējo veidu apdrukai. Sublimācijas krāsas ir visnoturīgākās no visām un kalpo visu izstrādājuma mūžu.

Lateksa tintes iesūcas materiālā augstā temperatūrā. Tās nav tik toksiskas kā solventās, tomēr nav arī videi ļoti draudzīgas.