Banāniska iedvesma

Banāni un māksla? Jā!

Izrādās, dzeltenie augļi iedvesmo māksliniekus un dizainerus ne sliktāk par dabas skaistumu.

Banāniska māksla

Brīvajā laikā austrālietis Džans Džils Parks pērk vairākas paciņas zobu tīrāmo, pāris banānu ķekaru un pārvērš banānus par mūsdienīgiem mākslas darbiem. Mākslinieks stundām ilgi skrāpē attēlus uz banānu mizām un pārvērš parastus augļus par īstiem šedevriem!

Banāniska māksla
Banāniska māksla

Uzzīmēt un apēst

Mākslinieks un ilustrators Hanijs ar saspraudi dursta banānu mizu. Miza kļūst brūna, un no sadurtajiem punktiņiem izveidojas detalizēti zīmējumi. Hanijs saka, ka portretu zīmē no 20 minūtēm līdz 2 stundām. Pēc pabeigšanas savu darbu nofotografē un apēd.

Uzzīmēt un apēst
Uzzīmēt un apēst

Banānisks noskaņojums

Tāpat kā Druku.lv komanda, holandiešu mākslinieks Stefans Bruše ir ieraudzījis banānos milzīgu telpu pašizpausmei. Mākslinieka kolekcijā ir simtiem darbu, un nav iespējams atrast divus vienādus.

Banānisks noskaņojums
Banānisks noskaņojums

Banāniskas rokenrola pēdas

Radošiem cilvēkiem banāni kalpo ne tikai, lai zīmētu uz tiem kā audekla. Rokmūzikas faniem vārdi “varhols” un “banāns” asociējas ar grupas “The Velvet Underground” debijas albuma vāku. Uz tā bija attēlots pārgatavojies banāns. Zem tā bija uzraksts: “Pavelc un paskaties.” Mizu varēja pavilkt, un zem tās varēja redzēt rozā mīkstumu. Tādu vienkāršu triku neviens vēl nebija izdomājis, un tas padarīja albumu par mākslas darbu.

Banāniskas rokenrola pēdas