Vai nav par traku drukāt grāmatas par banāniem
Pirmais stāsts. Drukātu grāmatu lasītājiem
Vai esi aizrautīgi lasījis apbrīnojamās Žila Verna grāmatas? “Ceļojums uz Zemes centru”, “12 000 ljē pa jūras dzelmi” un citas? Slavenais rakstnieks ir saistīts ar banāniem, kurus tu bieži pērc veikalā. Romānā “80 dienās apkārt zemeslodei” franču rakstnieks ir pieminējis kaut kādu garšīgu augli, ko sauc par banānu, un tas eiropiešos un amerikāņos radīja interesi pret dīvaino ēdienu.
Žils Verns sava romāna 12. nodaļā par banāniem ir rakstījis: “Pēdējo reizi viņi atpūtās banānkoku ēnā. To augļi ir tikpat sātīgi kā maize un tikpat garšīgi kā saldais krējums. Ceļotāji tos ļoti novērtēja.”
Romāns kļuva ļoti populārs, un banāni ieguva savus fanātus. Pie viena jāsaka, ka dzeltenie augļi kļuva pieejami tikai pēc 10 gadiem, kamēr sakārtoja piegādi.
Otrais stāsts. Ar piedzīvojumiem
Polas Konstanas grāmatu “Banānu paradīze” iesaka kā spožu romānu. Francijā dzīvojošā mūsdienu rakstniece ieved maskarādes un absurda pasaulē. Tālu, tālu karstajā Āfrikā ir banānu plantācija, un kādam jaunam cilvēkam tur atgadās neparasti piedzīvojumi.
Trešais stāsts. Īsts ekšens
Spānis Migels, ilgs lidojums un aizraujoša saruna par banāniem. Melnīgsnējajam Migelam ļoti patīk šie tropu augļi, un savu entuziasmu viņš pielipināja ceļa biedrei tik ļoti, ka iznāca vesela grāmata. Tajā ir aprakstīts, kā audzēt banānus mājās, kāpēc banānkoks nav koks, bet ir zāle, un kā maigie augļi ir nonākuši Vācijā, jo tika nejauši atrasti tukšu kastu kaudzē.
Iesakām izlasīt visiem, kam patīk brīnīties.