Kā no sadzīves tehnikas notīrīt reklāmas uzlīmes un līmes pēdas?
Mūsdienās gandrīz visa sadzīves tehnika tiek pārdota ar reklāmas un citām uzlīmēm. Veikalā tās ir tīkamas acij, bet mājās tās ir pilnīgi nevietā. Dažas tā vienkārši nevar dabūt nost un atstāj pelēkas, neglītas līmes pēdas. Vēl grūtāk ir tad, ja uzlīme aizņem lielu platību (piemēram, visas durvis). Vai arī reklāmas uzlīme uz automašīnas loga. No tādām visādā ziņā ir jātiek vaļā.
Ja uzlīme nenāk nost viegli, tad nāksies smagi pastrādāt. Taču tas ir to vērts, jo ledusskapis, mikroviļņu krāsns vai gāzes plīts priecēs ar elegantas emaljas spīdumu, ja izmantosi kādu no mūsu ieteiktajām metodēm.
Pirmā metode – fēns
Šo metodi visbiežāk izmanto datortehnikas veikalos. Ir nepieciešams fēns un silts virtuves mazgāšanas līdzekļa šķīdums. Vispirms sasildi uzlīmi ar karstu gaisu, pēc tam noslauki to ar drānu, kas samērcēta ūdenī un mazgāšanas līdzeklī. Iespējams, ka tas būs jādara vairākas reizes.
Otrā metode – acetons
Ir nepieciešams acetons vai nagu lakas noņēmējs ar acetonu. Sadzīves tehnikas (ledusskapji, plītis, veļasmašīnas) emalja nebaidās no acetona, tāpēc droši var noslaucīt līmi ar to. Lai atvieglotu darbu, samitrini līmes pēdas un noplēstās uzlīmes fragmentus un pagaidi 5-10 minūtes, pēc tam noslauki to.
Trešā metode – dzēšgumija
Ir nepieciešama parasta skolas dzēšgumija un ūdens ar maigu mazgāšanas līdzekli. Samitrini uzlīmi ar šķīdumu un pagaidi, līdz tā pilnībā izžūst. Pēc tam noberz to ar dzēšgumiju. Pēc uzlīmes noņemšanas virsma jānomazgā ar mitru drānu un jānoslauka ar sausu drānu.
Ceturtā metode – speciāls aerosols
Līmlentes un etiķešu pēdu noņemšanai ir speciāli aerosoli. Var izmantot arī etilacetātu (nopērkams būvmateriālu veikalos) vai sintētiskos šķīdinātājus, bet nekādā gadījumā ne organiskos šķīdinātājus, jo tie sabojā plastmasu.
Piektā metode – logu tīrīšanas līdzeklis
Var mēģināt izmantot logu tīrīšanas šķidrumu. Izsmidzini to uz traipa, nedaudz pagaidi un, kad uzlīme kļūst mitra, noņem to, beržot ar sūkli.
Sestā metode – spirts
Var apbruņoties ar spirtu, etiķi vai antistatisku līdzekli un berzt līmi, līdz traips izzūd. Lai darbs ritētu vieglāk, traipa saslapina uz kādu laiku.
Septītā metode – profesionāli tīrīšanas līdzekļi
Veikalos, kuros pārdod profesionālus tīrīšanas līdzekļus (tādus, ko izmanto tīrīšanas uzņēmumi), ir speciāli līdzekļi līmlentu, līmes un marķieru pēdu noņemšanai. Viens no populārākajiem ir auto veikalos nopērkamais “Profam2000”, kas paredzēts auto salonu mazgāšanai. Etiķešu līmi lieliski šķīdina aerosols “SA8 Solutions”, kas paredzēts traipu noņemšanai.
Astotā metode – bitumena noņemšanas līdzeklis
Auto veikalā var iegādāties tīrīšanas līdzekli bitumena traipu likvidēšanai. Tiesa, visdrīzāk tas būs puslitra traukā, un sadzīves tehnikai nemaz tik daudz nevajag, turklāt tīrītājam ir specifiska smaka, taču tas noņem līmi dažu sekunžu laikā, nesabojājot virsmu.
Devītā metode – izmantot pašu uzlīmi
Labāk ir noplēst pašu uzlīmi, ja tā ir sausa. Atlikušo daļu ir vieglāk noplēst, virsū uzlīmējot jau noplēsto lipīgo uzlīmes gabalu. Ja “izdaiļotā” tehnikas vienība vairs nav jauna, noplēst uzlīmi var, izmantojot skoču. To uzlīmē pāri etiķetei un strauji rauj nost.
Desmitā metode – augu eļļa
Labs līdzeklis ir augu eļļa. Ar to var noņemt uzlīmes un līmi, un pašu eļļu pēc tam nomazgā ar trauku mazgāšanas līdzekli. Tiesa, uzlīmes berzēšana ar eļļā iemērcētu vates tamponu prasīs ilgu laiku un neatlaidību. Ik pa laikam paberz uzlīmi ar ūdenī samērcētu drānu – tā ir efektīvāk.
Vienpadsmitā metode – tvaiks
Šī ir pati vienkāršākā metode. Ņem Karcher tvaika tīrītāju. Noplēs uzlīmi un apsmidzini palikušās daļas ar tvaika strūklu. Noslauki ar tīru drānu. Darbs aizņems mazāk par minūti. Nevajadzēs piepūlēties ne nieka, visu izdarīs tehnika!
Starp citu, labāk ir noņemt uzlīmi pēc iespējas ātrāk, jo ilgi stāvējušas atstāj nospiedumus, no kuriem nav iespējams tikt vaļā.