APTAUSTĀMAS, RELJEFAS UZLĪMES TEV
Izgatavojam modernas 3D uzlīmes pēc tava apraksta. Uzklausām ideju, apspriežam izgatavošanu, izgatavojam, piegādājam.
“Telpiskas 3D” uzlīmes
Ja uz attēla uzklāj caurspīdīgu epoksīda sveķu vai poliuterāna kārtiņu, iegūst šķietami telpisku efektu, jo kārta ir salīdzinoši bieza, veidojas tāds kā pauguriņš uz virsmas, kā arī attēla krāsas kļūst košākas. Tāpēc uzlīmes ar uzklātu polimēra slāni sauc par telpiskām un 3D, kaut arī tas īsti neatbilst šajos vārdos ieliktajai pamatjēgai. Toties skan labi, prestiži un izskatās atbilstoši, ko gan cilvēkam vairāk vajag.
Citi šo uzlīmju nosaukumi:
- Reljefa uzlīme
- Silikona uzlīme
- Sveķu uzlīme
- Epoksīda uzlīme
- Poliuterāna uzlīme
- Šiltīte
Polimēra uzlīmju iedalījums
Pēc tehniskām īpašībām polimēra uzlīmes var iedalīt šādi:
- Mīkstas, vidēji cietas un cietas uzlīmes.
- Uzlīmes ar permanentu vai noņemamu līmes kārtu.
- Uzlīmes, kas paredzētas lietošanai telpās vai ārā.
- Pašlīmējošas uzlīmes vai tādas, kas paredzētas termopārnesei.
- Metāliskas uzlīmes.
Polimēra uzlīmes
Tā ir pati izplatītākā preču kategorija, kas tiek izmantota visdažādākajās sfērās. Ar tām dekorē bērnu rotaļlietas un grāmatas. Uz tām drukā noteiktu informāciju. Parasti ar uzlīmi apzīmē jebko, kas pielīp un tiešā veidā neatspoguļo nekādu konkrētu zīmolu.
Polimēra etiķetes
Etiķešu uzdevums ir preču marķēšana. Tādas līmē uz kosmētikas un farmācijas precēm, kā arī sadzīves tehnikas. Ļoti bieži tādas ir atrodamas uz klēpjdatoriem. Polimēra etiķetes ir daudz noturīgākas pret mehānisku un temperatūras ietekmi nekā parastās.
Polimēra emblēmas
Tās ir nozīmītes ar brenda simboliku. Tādas izmanto automobiļu ražošanā, vieglajā rūpniecībā, sadzīves tehnikas apzīmēšanai un modes industrijā. To līmēšana uz produkcijas lieliski kalpo zīmola atpazīstamības palielināšanai. Ja no sporta mašīnām noņem brenda emblēmas, tad tikai speciālists varēs atšķir Ferrari no Porche. Ko tad lai saka par precēm, kas pēc izskata un funkcijām ir vienādas, piemēram, plastmasas logi, datori, sadzīves tehnika.
Polimēra stikeri
Tā sauc uzlīmes tīri dekoratīviem mērķiem. Visdažādāko stikeru komplektus pārdod grāmatnīcās, rotaļlietu veikalos un daudz kur citur. Ar stikeriem aplīmē burtnīcas, telefonus, velosipēdus u.c.
Polimēra plāksnītes
Nosaukumu, ielu, māju un telpu numuru plāksnītes parasti izgatavo no metāla, taču tās un līdzīgas informatīvās zīmes var izgatavot no polimēra. Parasti tās ir mazākas, jo lielākiem izmēriem izmanto citus plastmasas materiālus un apstrādes paņēmienus. Kā polimēra uzlīmes var izgatavot seriālos numurus, izgatavošanas datumu, kā arī dažādus reklāmas materiālus.
Metāliskas polimēra uzlīmes
Par uzlīmēm uz metāliskas plēves sauc tādas, kas drukātas uz metāla krāsas plēves un pārklātas ar epoksīda sveķu kārtu. Izgatavo arī metāliskas polimēra uzlīmes, par pamatu ņemot parastu, hromētu, zelta vai sudraba foliju.
Polimēra magnēti
Raugoties uz mūsdienu tendencēm, var teikt, ka polimēra magnēti paši pievelkas un pielīp pie ledusskapjiem. Katrā mājā, pie katra ledusskapja var atrast vismaz pāris košu paraugu, turklāt pēc tam, kad ir parādījušies pirmie, to skaits pieaug ģeometriskā progresijā. Polimēra magnēti ir ļoti efektīvi suvenīri, jo tos noteikti aiznes mājās un pieliek pie ledusskapja – pašā redzamākajā un apmeklētākajā vietā.
Kur izmanto 3D telpiskās polimēra uzlīmes
- Suvenīriem
- Biznesa dāvanām
- Piekariņiem
- Magnētiem
- Vizītkartēm
- Zibatmiņām
- Identifikāvijas piespraudēm
- Krūšu nozīmītēm
- Produkcijas marķējumiem
- Uzņēmuma zīmolam
- Zīmola marķējumiem
- 3D logo
- Automašīnu diskiem
- Piezīmju blociņiem
- Kalendāriem
- Kausiem
- Pogām
- Gaisa atsvaidzinātājiem
- Laivām
- Kalkulatoriem
- Videokamerām
- Pulksteņiem
- Tāfelēm
- Durvju zīmēm
- Spēļu mašīnām
- Ķiverēm
- Medaļām
- Pildspalvām
- Vannasistabas priekšmetiem
- Skaļruņiem
- Skrejceliņiem
- Trofejām u.c.
Uzlīmes ar polimēra pārklājumu ir noturīgas pret ultravioleto starojumu (nedzeltē, nedrūp), ūdeni, ķīmiskām vielām, skrāpējumiem un pat nelieliem triecieniem, tātad tās var lietot gan ārā, gan iekštelpās.
Polimēra uzlīmju ierobežojumi
Ar viskozajiem sveķiem nevar pārklāt smailus asumus un iegriezumus, tātad pārklājamajam apgabalam jābūt diezgan apaļam, ar noapaļotiem stūriem ne mazāk kā 2mm rādiusā.
Polimēra slānis ir dārgāks par laminācijas pārklājumu.
Epoksīda kārta pēc 3-5 dienām kļūst cieta kā stikls un pēc 3 mēnešiem saulē kļūst miglaina un sāk dzeltēt. Tāpēc tiek izmantots poliuterāns, kas ir dārgāks, bet ne ļoti.
Nav iespējams matējums, jo uzklātajam polimēra slānim piemīt atspīduma efekts. Šī iemesla pēc arī nav jēga izmantot matētas plēves uzlīmju pamatnē.
Vai mainās krāsas, ja tās pārlej ar polimēru?
Neliela krāsu maiņa notiek. Krāsas kļūst piesātinātākas, baltā krāsa kļūst košāka. Šīs īpašības uzlīme saglabā gandrīz mūžīgi.
Kādi ir minimālie un maksimālie polimēra uzlīmju izmēri?
Ja uzlīmes izgatavo ar iekārtu, kas visu dara pati, tad izmērs ir atkarīgs no iekārtas. Parasti maksimālais taisnstūra izmērs ir 30 x 40 cm, minimālais – 3 x 3 cm. Minimālais brīvas formas izmērs ir 1 x 1 cm.
Ja uzlīmes izgatavo ar ploteri ar sekojošu polimēra uzklāšanu, tad minimālais izmērs ir 10 x 10 cm, burtu izmērs ne mazāks par 1 cm. Maksimālais izmērs šajā gadījumā ir līmplēves ruļļa platums un garums.
Cik stipri turas polimēra uzlīmes?
Pielīmēšanas izturību nosaka divi faktori:
- izmantotās līmplēves parametri,
- tehnisko pielīmēšanas prasību ievērošana pielīmējot.
Ir iespējams pasūtīt izdruku uz speciālām plēvēm, kas paredzētas lietošanai slapjumā, piemēram, kuteriem un jahtām.
Ar kādiem materiāliem panāk 3D efektu?
Tiek izmantoti epoksīda sveķi, akrila sveķi, bet vislabākie ir poliuterāna sveķi, jo tiem ir vislabākās ekspluatācijas īpašības.
Vai telpiskās etiķetes var lietot ārpus telpām?
Uzlīmes ar poliuterāta pārklājumu var droši izmantot ārā, nebaidoties no saules gaismas, mitruma un temperatūras svārstībām.