Trīs kopstrādes telpas, par kurām nevar neuzrakstīt

Mājās atpūties, darbā strādā. Taču ko darīt, ja cilvēks ir ārštata darbinieks vai strādā attālināti?

Pandēmijas laikā ļaudis ir novērtējuši attālināta darba jaukumus. Par normu ir kļuvušas sapulces, kad apkārt skraida bērni un fonā cepas pankūkas. Tagad iedomājieties, ka ārštatā tā ir visu laiku. Tā ikvienam attālinātam darbiniekam rodas vajadzība pēc telpas, kurā var mierīgi uzrakstīt tekstu un piedalīties sanāksmē.

Tā ir izdomāta kopstrāde jeb vide, kurā ikviens var atrast sev telpu darbam uz laiku vai pastāvīgi. Mūsdienās ar kopstrādi saprot gan fizisku darba vietu, gan cilvēku apvienību, kas nestrādā ofisā un sapulcējas, lai parunātos un organizētu darbu. Kopstrādes telpās ir ne vien zonas darbam, pieeja internetam, sapulču zāles, bet arī atpūtas telpas.

Piemēram, Ņujorkā ir ofisa un klinšu kāpšanas treniņa vietas apvienojums BKB Active Collaborative Workspace. Studijas darbinieki ir apvienojuši darba vidi ar sporta zāli un klinšu kāpšanas aprīkojumu.

Šajā kopstrādes telpā ik pēc pusstundas ir vismaz piecas reizes jāpietupjas, jāizstaipās un jāparunā vismaz ar vienu nepazīstamu kolēģi. Dienas laikā telpu var pamest un ierasties vēlreiz.

Kopstrādes telpa BKB Active Collaborative Workspace

Sīkāk: http://www.brooklynboulders.com/

Palūkosimies uz Hubud.

Kopstrādes telpa bēniņu stilā ar bambusa sienām, kur vienā pusē ir Pērtiķu mežs, otrā – rīsa lauki, trešajā – ciemats, kurā darina koka skulptūras, sudraba rotaslietas un apģērbu no dabiska auduma. Interesanti, vai no meža nāk drosmīgi pērtiķi ar banāniem rokās, lai paskatītos, par ko cilvēks pārvēršas strādājot?

Hubud kafejnīcā cienā ar salātiem un bezglutēna saldumiem. Darba ļaudīm ir pieejams plašs svaigi spiestu sulu klāsts, kokteiļi kokosriestu čaumalās un svaigi pagatavota, dabiska kafija. Kopstrādes telpas veidotāji ir aplēsuši, ka veselīga pārtika, svaigs gaiss un aktīva atpūta pludmalē veicina produktīvu un radošu darbu.

Kopstrādes telpa Hubud

Sīkāk: http://www.hubud.org/

Kopstrādes centrs Third Door klusā Londonas rajonā apvieno telpas, kurās strādā pieaugušie, un spēļu istabas viņu bērniem. Ģeniāli, vai ne?

Spēļu istabā nav multfilmu vai lielas kastes ar mantiņām. Tā ir pilnvērtīga, interaktīva vide, kurā ar bērniem nodarbojas auklītes, profesionāli pedagogi un psihologi. Vecāki mierīgi strādā, un bērni spēlē komandu, kustību un galda spēles, rīko teātra uzvedumus un izpaužas radoši.

Kopstrādes telpa Third Door

Sīkāk: http://www.third-door.com/

Kamēr mūsu darbinieki rakstīja šo rakstu, jo Pērtiķu meža iznāca trīs pērtiķi un apēda desmit banānus.

Kāda ir tava sapņu darbavieta? Ko tur dod ēst? Kā tā ir iekārtota?